Co w trawie piszczy

Blog wielotematyczny trochę techniki itp

Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy jak z nim postępować

Witam wszystkich tym razem chciał bym przybliżyć pojęcie konserwacji oraz ochrony sprzętu sportowego ( folie ochronne). Gdzie trzymać sprzęt kiedy się go nie używa oraz jak używać by służył nam jak najdłużej. Zacznę od sprzętu używanego latem bo sezon się właśnie zaczął. Nie będę się rozpisywał o sportach których nie uprawiam 😉 wole pisać o tym o czym coś wiem.Zacznijmy więc od tego jaki sprzęt sportowy wykorzystujemy podczas letnich eskapad. Rower, namiot, śpiwór nie będę poruszał tym razem sportów ekstremalnych ale tego co używa większość z nas. Zacznę od roweru przed sezonem warto (nawet należy) sprawdzić luzy czy występują na kołach i kierownicy, kolejnym etapem będzie sprawdzenie przerzutek i hamulców czy po zimie wszystko działa poprawnie. Jeżeli sami nie posiadamy wiedzy na temat tego jak jest zbudowany rower polecam udać się do serwisu gdzie za 50-100 zł wykonane zostanę w.w. czynności. Rower jest bardzo niebezpieczny gdyż można na nim osiągnąć 40km/h a stanowi to już zagrożenie dla siebie i osób z otoczenia roweru jeżeli nie jest sprawny.

Poza weekendowymi wypadami na rower będziemy pewnie też jeździć pod namiot. Tu musimy pamiętać bezwzględnie o 2 rzeczach po pierwsze śpiwór zawsze musi być suchy nie składajmy wilgotnego po drugie jak nie najważniejsze po powrocie zawsze śpiwór trzymamy rozłożony najlepiej w szafie w ten sposób posłuży nam długo ;). Kolejną rzeczą jakiej użyjemy jest namiot tu nie ma wielkiej filozofii jeżeli złożymy wilgotny namiot to nam zgnije lub z pleśnieje. Pleśnie są bardzo niebezpieczne dla człowieka dlatego za w czasu warto dbać o namiot ;).

Co robimy natomiast ze sprzętem na który nie jest właśnie sezon? Trzymamy w suchym pomieszczeniu, elementy metalowe powinny być zabezpieczone smarami i specjalnymi olejami, w przeciwnym wypadku pojawi się korozja. Elementy gumowe powinny natomiast być trzymane w ciemnym pomieszczeniu.

Podałem tylko trzy przykłady ale na ich przykładach możemy wywnioskować jak dbać o większość sprzętu sportowego. Kupując drogi sprzęt sportowy pamiętajmy aby służył nam lata musimy go konserwować 😉