Snowboard Gdynia latem
Snowboard Gdynia

Snowboard Latem czyli gdzie można w Gdyni można pójść na mountainboard.

Witam serdecznie wszystkich.  Na początku napiszę kilka słów o tym blogu, czyli o czym będę pisał… w skrócie o wszystkim co mi przyjdzie do głowy ;). Tak jak na przykład dzisiejszy temat czyli snowboard gdynia latem czyli gdzie można pojeździć na desce latem :].  Czemu mountainboard a nie wakeboard… hmmm a może zacząć od tłumaczenia czym co jest ;).

Tak wiec zacznę od teorii czyli co to:

Mountainboard – czyli deska do zjeżdżania z terenów pochyłych (potocznie mówiąc górek lub pagórków) posiada tak jak snowboard mocowania do butów a z wyglądu przypomina bardziej terenową wersję deskorolki;).
Wakeboard- czyli wodna odmiana deski wyglądem nie odbiega od oryginału ;). Ze znalezieniem pochyłego zbiornika wodnego możemy mieć problem 😉 tak wiec do tej deski potrzebujemy dodatkowy napęd tzn.  najczęściej jesteśmy ciągnięci przez motorówkę , też świetna zabawa jednak czegoś nam brakuje.
Czemu wybrałem mountainboard odpowiedź jest w miarę prosta i na pewno tańsza łatwiej nam znaleźć w trójmieście górki do zjazdów niż motorówkę która nas pociągnie… (choć chodzić też może o czystość naszego morza a szczególnie zatoki… nie ma takiej siły abym wykąpał się w tym szambie).

Wracając do tematu z tytułu czyli snowboard gdynia latem. Niestety w samej Gdyni nie ma za dużo miejsc które się nadają do tego gdyż albo nasze górki albo są za łagodne bądź za strome. Osobiście polecił bym jednak kilka zjazdów na redłowskim klifie jest parę miejsc  gdzie jest mało drzew które tam nam będą  przeszkadzać.  Ponadto kilka fajnych górek jest w lesie przy obwodnicy między karwinami a witominem gdzie są po prostu mało uczęszczane szlaki  którymi spokojnie można sunąc ponadto jest tam kilka zboczy po których też bez większego ryzyka można szusować.  Oraz kilka malowniczo położonych górek za kaczymi bukami bardziej już po stronie osowy.

To są miejsca  które znam które są sprawdzone i gdzie można bez większego problemu się zabawić i udowodnić iż bez śniegu też może być fajnie :]