Namioty, czyli jak wykorzystać długi weekend?

Namioty
Namioty

Namioty

Tym, co często jest naszą motywacją i co sprawia, że kolejny dzień z rzędu wstajemy rano do pracy, jest perspektywa wolnego weekendu. Jeszcze lepiej, gdy jest przed nami długi weekend, jak chociażby ten majówkowy. Miejsca pracy świecą wówczas pustkami, gdyż większość pracowników bierze wolne, by móc wyjechać na kilka dni z rodziną czy przyjaciółmi. Sposobów na spędzenie tego czasu jest mnóstwo. To, co wybierzemy, w dużym stopniu zależy od warunków pogodowych. Jeśli prezenterzy pogody będą zapowiadali burze i ulewne deszcze, to raczej będziemy zmuszeni wypakować namioty i zorganizować sobie coś na miejscu.

Jeśli mieszkamy w większym mieście, to z pewnością nie będziemy mogli narzekać na brak różnych opcji. Majówka to idealny czas na przyciągnięcie klientów do swojego baru czy restauracji, dlatego ich właściciele dwoją się i troją, by zapewnić mieszkańcom i turystom ciekawe propozycje. Jest muzyka na żywo, są imprezy tematyczne i wspólne grillowanie. Dlatego warto wcześniej rozejrzeć się, gdzie dzieje się najwięcej i zarezerwować miejsca dla siebie i swoich bliskich. Jednak temu, kto uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, trudno będzie zrezygnować z tego, by zapakować namioty i wyruszyć w dzicz. Zawsze możemy sprawdzić, jak zapowiadają się warunki pogodowe w innych częściach kraju i to tam spędzić swój długi weekend lub też przedłużyć go jeszcze bardziej i wybrać się za granicę.

Zostając na miejscu, z pewnością nie będą nudzili się także fani dobrej muzyki. Koncertów z okazji majówki jest multum i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Chyba że zależy nam na tym, by wolny czas spędzić z dala od innych ludzi. W końcu takie odcięcie się to najlepsza forma odpoczynku. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak wybrać jezioro nad które się wybierzemy, zapakować namioty, śpiwory i puszki z jedzeniem i ruszyć przed siebie. Nie należy również zapomnieć o ciepłych ubraniach, bo majowe noce nie są jeszcze tak ciepłe jak te wakacyjne! www