Co w trawie piszczy

Blog wielotematyczny trochę techniki itp

Drzwi zmieniają wygląd domu

Drzwi Gdynia

Drzwi Gdynia

Drzwi – bezpieczenstwo i wygląd domu

Wygląd zewnętrzny każdego domu jest dla nas wszystkich bardzo ważny, jednak nie wszyscy przykładają wagę do wyglądu drzwi i ich właściwości. Drzwi zapewniają estetyczny wygląd każdego budynku, w zależności od rodzaju elewacji powinniśmy wybrać właściwe. Kiedy nasza elewacja jest całkowicie z drewna to również drzwi powinny być wykonane z tego materiału, bowiem każdy element musi ze sobą współgrać, aby uzyskać idealny wygląd. Kiedy elewacja naszego domu czy jakiegokolwiek innego budynku jest zwykłym tynkiem, to w zasadzie każde metalowe drzwi będą pasować, oczywiście o ile będą kolorystycznie dopasowane do dachu i elementów ozdobnych.

W tym przypadku nie poleca się wstawiania drzwi drewnianych, ze względu na duże rozbieżności materiałów i o wiele trudniejszy dobór ich kolorystyki. Kolejna rzecz na którą powinniśmy zwrócić uwagę to termoizolacja. Każdy w swoim domu czy mieszkaniu chce aby było ciepło, aby to ciepło zwłaszcza zimą nie przedostawało się na zewnątrz. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywają drzwi, ich izolacja termiczna, materiał, z którego zostały one wykonane oraz elementy uszczelniające. W zasadzie nie powinno się montować drzwi drewnianych jako zewnętrze, chyba, że istnieje przedsionek, który posiada dodatkowe drzwi. Kiedy dokonujemy zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na wewnętrzną warstwę drzwi, czyli materiał, który został zastosowany do termoizolacji. Bardzo często możemy się spotkać z pianką, nie jest to złe rozwiązanie, ale istnieją inne, jeszcze lepsze.

Mowa tutaj o specjalnych foliach, które w połączeniu z pianko-podobnymi termoizolacjami daje świetne efekty, przy czym unikniemy „pocenia” się drzwi. Najważniejszą rzeczą podczas wyboru są elementy uszczelniające, czyli uszczelki, których zadaniem jest zatrzymywanie przedostawania się zimnego powietrza do wewnątrz. Najczęściej polecane są uszczelki dwuwarstwowe z elastycznej gumy, która jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i na gwałtowne zmiany temperatur, przez co nie pęka i nie wiotczeje, poddaje się na tyle ile jest to potrzebne. A jakie drzwi macie Państwo… Zapraszam o zadawanie pytań mailow